Pensioenfonds AT&T draagt pensioenverplichtingen over aan Zwitserleven
2 april 2026 | 08:00
Athora Nederland heeft via Zwitserleven de pensioenverplichtingen van Stichting Pensioenfonds AT&T Nederland (SPAN) overgenomen. Het gaat hierbij om ongeveer 500 deelnemers en 170 miljoen euro aan beheerd vermogen.
Vanaf april 2026 ontvangen deelnemers zowel een eenmalige inhaalindexatie van 5,68% als een jaarlijkse indexatie gelijk aan de Europese prijsinflatie (100% HICPxT).
Stichting Pensioenfonds AT&T Nederland is een pensioenfonds met ongeveer 170 gepensioneerden en 330 deelnemers met een nog niet ingegaan pensioen. Met deze overdracht zal het pensioenfonds uiteindelijk ophouden te bestaan. De collectieve waardeoverdracht is al goedgekeurd door DNB.
Daarnaast heeft Zwitserleven PPI ongeveer 3,5 miljoen euro aan DC-kapitaal overgenomen.
Waardevast pensioen
Ruud van Doorn, directeur Pension Risk Transfer: “Met deze transactie biedt Zwitserleven opnieuw een aantrekkelijke oplossing voor een pensioenfonds en haar deelnemers in de complexe overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. Hierdoor kunnen deelnemers van SPAN rekenen op een verzekerd pensioen dat in de toekomst stijgt met de Europese prijsinflatie. Ik wil het bestuur van het pensioenfonds bedanken voor hun vertrouwen en heet alle nieuwe klanten van Zwitserleven van harte welkom.”
De beste oplossing voor deelnemers aan het pensioenfonds
Bert van der Plas, voorzitter van SPAN, legt uit waarom voor Zwitserleven is gekozen als nieuwe pensioenuitvoerder: “We hebben verschillende verzekeraars gevraagd een offerte in te dienen voor de overdracht van de pensioenverplichtingen van SPAN. We hebben onder andere gekeken naar de kwaliteit van de dienstverlening, ervaring met eerdere collectieve waardeoverdrachten, het indexatieniveau dat onze deelnemers ontvangen, en de mate waarin de verzekeraar de financiële risico’s voor SPAN kon dekken tussen het moment van keuze voor de verzekeraar en de goedkeuring door De Nederlandsche Bank. Na een uitgebreide vergelijkende studie besloot het bestuur de pensioenverplichtingen over te dragen aan Zwitserleven, aangezien zij op deze punten het hoogst scoorden.”
Expertise voor de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel
Vanwege de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel kiezen steeds meer pensioenfondsen ervoor om hun pensioenverplichtingen bij verzekeraars onder te brengen. Als gespecialiseerde pensioenverzekeraar beschikt Athora Netherlands over de expertise om pensioenfondsen te helpen met verzekeringsoplossingen op maat voor deze complexe overgang en daarna.
Robert ter Weijden
Media & Investor Relations